TED’den Burslu Öğrencilerine Katkı

Sponsorlu Bağlantılar

10.000 Genç Meşale Akademisi online eğitim ve gelişim portalı, eğitim hayatını TED’in tam eğitim bursuyla sürdüren öğrencilerin kişisel ve profesyonel gelişimlerine destek verecek.
Öğrenciler, internet erişiminin olduğu her yerden 7 gün 24 saat ücretsiz erişilebilen portal sayesinde, kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleyen, etkileşimli, animasyonlu ve sesli çok sayıda keyifli eğitim içeriğiyle tanışacak. Temel iletişimden hafıza geliştirmeye, proje yönetimi eğitiminden zaman yönetimine kadar çok sayıda eğitici program, burslu öğrencilere bir tuş mesafesinde olacak.

Kullanıcıya özel giriş sayfasıyla açılan ve esnek alt yapısıyla dikkat çeken portal, sisteme giren öğrencinin eğitimleri kolaylıkla görmesini, dilediği eğitimden başlamasını, istediği an mola vermesini ve daha sonra kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor. 10.000 Genç Meşale Akademisi kapsamında her ay farklı bir eğitim konusu hakkında bilgilendirilecek olan kullanıcılar, bir ay içinde yalnızca yarım saatlerini ayırarak bu gelişim fırsatından yararlanabilecekler. Öğrenciler, aynı zamandahttp://burs.ted.org.tr adresinden şifresiz olarak da 10.000 Genç Meşale Akademisi’ne giriş yapabilecekler.

Türkiye’nin e-öğrenme alanındaki ilk ve öncü şirketi Enocta, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek vermeye başladı. TED ve Enocta işbirliğiyle geliştirilen online eğitim ve gelişim portalı olan 10.000 Genç Meşale Akademisi, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Enocta CEO’su Ahmet Hançer, Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan’ın ve öğrencilerin katıldığı bir imza protokolü töreniyle hayata geçti.

İmza töreninde konuşan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, şunları söyledi:

“Bugün dünyanın en büyük şirketleri bile hangi üniversiteyi bitirdiğinize bakmıyor. Portfolyonuza ve liderlik özelliklerinize bakarak nerede, nasıl fark yarattığınızı görmek istiyor. TED’li evlatlarımızın da günümüz teknolojisini akıllıca kullanarak, kişisel gelişim ve eğitimlerine odaklanacaklarına, bu sayede hem kendileri hem de ülkeleri için fark yaratacak adımlar atacaklarına inancımız tam. Bu anlamda Enocta’nın sunduğu eğitim ve gelişim fırsatının çok önemli olduğunu düşünüyorum. 10.000 Genç Meşale Akademisi, bizim için gençlerimize ve Türkiye’ye yönelik en faydalı adımlardan biri” dedi.

Enocta CEO’su Ahmet Hançer ise, “Umarım bu güzel işbirliğinin ilk meyvesi olan 10.000 Genç Meşale Akademisi, TED’in size verdiği yüksek motivasyonu artırır ve yepyeni fırsatların kapılarını aralar. Bize verilen bu sosyal sorumluluk görevi için ayrıca TED ailesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir