Tag Archives: özel okullar

Özel Okullardaki Ekstra Harcamalar

Ülkemizde okullara yerleşebilme adına yoğun bir şekilde sınavlara hazırlanmakta olan öğrenciler, emeklerinin karşılığını iyi bir okul ile alabilmek istemektedirler. Bu durum özellikle üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan öğrenciler için geçerlidir. Çünkü yeri geliyor bir öğrenci yıllarca iyi bir okula yerleşebilmek adına üniversite sınavlarına hazırlanıyor. İyi bir eğitim, sınava yoğun ve başarılı bir şekilde çalışmakta olan her öğrencinin hakkı olmaktadır. Sınava gerekli koşulları sağlayarak sistemli, düzenli bir şekilde çalışmakta olan öğrenciler emeklerinin karşılığını mutlaka ki almaktadırlar. Ülkemizde özel okul eğitimleri, devlet okullarının vermiş oldukları eğitimlere oranla daha iyi olmaktadır. Bu durumun iyi olmasını etkileyen bir takım nedenler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; olanakların fazla olması, eğitimcilerin başarılı olmaları, teorik ve pratik anlamda kaliteli eğitimin sunulması olmaktadır.

Kolejlerin Şehir Merkezine Uzaklıkları

Ülkemizdeki öğrenciler özel okullara gitmeden önce bir takım araştırma evresinden geçmektedirler. Bu araştırmalar sırasında velilerin de çocuklarının araştırmalarına katkıda bulunmaları önemlidir. Genel itibari ile yapılan araştırmalarda istenilen eğitimin özel okul tarafından sağlanabilip sağlanamayacağı düşüncesi olmaktadır. Bu elbette ki doğru bir düşüncedir. Ancak tek başına bu düşünce doğru olmayacaktır. Eğitimin yanında sosyal etkinlikler, sorumluluk bilincini aşılama, özel okul kadrosundaki eğitimcilerin başarısı, geleceğe hazırlama gibi çok sayıda nokta bulunmaktadır.

Özel Okulların Devlet Okullarından Farkı?

Eğitim fakültesi mezunu öğretmenlerin, Kpss gibi anlamsız bir sınav ile yapılan atamaları ve geleneksel eğitimci anlayışı ile yoluna devam eden öğretmenlerin doldurduğu bir sınır ve eğitim kalitesi olarak hiçbir zaman ileri gidemeyen devlet okulları çocuklarınıza eğitim verme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Ülkemizdeki devlet okullarının başarısı ortada ancak özel okullara baktığımız takdirde eğitim seviyesinin ve eğitimci kadrosunun çok daha üst düzey olduğunu ve haliyle başarı oranının da çok daha muazzam olduğunu görebiliyoruz. Atama beklemek yerine kendini en iyi şekilde geliştiren ve kişisel gelişime önem veren sosyal eğitim anlayışına sahip öğretmenlerin yer aldığı özel okullar, elbette başarı ve öğrenci yetiştirme konusunda çok daha ön planda ve kaliteli eğitim için sizler de çocuklarınızı bu adreslere gönderebilirsiniz. Tabi bu durumda öğretmenin tecrübeside çok önemli.

Özel Okul Deyince Aklımıza ilk Gelen Şey

Devlet okuluna yapacağınız masrafların biraz daha fazlası ile özel okul fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz. Bu konuda net bir rakam sunmak söz konusu değil çünkü her okulun kendi belirlediği rakamlar mevcut ancak genel hatları ile detaylı bir inceleme yapıldığında özel okulların çok uygun rakamlar ile hizmet verdiklerini görebiliyoruz. TED İzmir Koleji, İzmir’de bulunan ve en uygun rakamlar ile hizmet veren özel okullardan bir tanesidir. Maddi anlamda sizleri çok fazla sıkıntıya sokmayacak olan bu okul, fiyat bazında bir adım öne çıkıyor ve eğitim kalitesi olarak da diğer okullara göre önde diyebiliriz.