İzmir’deki En Seçkin Özel Okul Hangisi?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Her anne baba gibi İzmirli ebeveynler de çocuklarına en iyi şekilde eğitim sunabilecek ve bununla birlikte sosyal imkanları ile çocuklarının kendilerini geliştirebileceği ortam sunmayı arzuluyorlar..

 

İzmir kolej fiyatları olarak her gün bir çok veliden yorumlar, eleştiriler ve tavsiye mesajları almaktayız. Biz de tarafsız bir merci olarak siz veliler için İzmir’de şu anda faaliyet gösteren özel okullar arasından yaptığımız araştırmaların sonuçlarını sizinle paylaşmaya karar verdik.

 

Yaptığımız araştırmalarda okulların bir çok kriterlerini göz önüne aldığımızı hatırlamak isteriz. Bunları eğitim kadrosu, sosyal imkanlar, ulaşım ve okulların velilere sunduğu masraflar şeklinde sıralayabiliriz.

 

Özellikle internet sitemizden ve mail adresimizde aldığımız veli yorumları bize bu yolda çok yararlı geri dönüşler sağladı.

 

Açıkça söylemek gerekirse İzmir – Bornova’da hizmet vermekte olan YEŞEREN OKULLARI – TİLDA EĞİTİM KURUMLARI çocuklarınız için en ideal okullardan biri gibi görünmektedir.

 

Yeşeren Okulları;

 • Yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli
 • Maksimum 16 kişilik sınıflarda eğitim
 • Hafta içi 8 SAAT BRANŞ ETÜTÜ / KURS
 • Aylık, çoklu zekaya uygun Kazanım Değerlendirme Sınavları
 • Sisteme uygun ek çalışma kaynakları
 • Cumartesi günleri ÜCRETSİZ TAKVİYE KURSLARI
 • Genel Deneme Sınavları
 • Profesyonel rehberlik desteği
 • Uzman akademisyenlerden seminerler
 • Sosyal, kültürel ve akademik etkinlikler
 • Okul dergisi, Cumartesi günleri isteğe bağlı sanatsal,sportif ve kültürel etkinlikler
 • Profesyonel tiyatro yönetmeni ile okul tiyatrosu çalışmaları
 • Cuma günleri kulüp çalışmaları
 • Entelektüel birikimi artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla okulun tüm birimlerinde KİTAP OKUMA SAATİ
 • Yurt için / yurt dışı geziler

Gibi bir çok farklılık yaratacak imkanlar sunmaktadır.

 

Ayrıca okulun resim, müzik ,spor, sosyal sorumluluk, kültür edebiyat yayın ve iletişim, İngilizce konuşma ve çocuk oyunları kulüpleri bulunmaktadır.

 

Öğrencilerine ikinci yabancı dil eğitimi imkanı da sunan Yeşeren Okulları bilişim / robotics dersleri ile çocuklarınıza günümüz teknolojilerini için hazırlık ve kendini kanıtlama imkanı sunmaktadır. Ayrıca zeka oyunları sayesinden öğrenirken eğlenebilecek aktiviteler sunmaktalar.

Son olarak okul hakkında yapılan gerçek veli ve öğrenci yorumlarına yazımızda yer vermek istiyorum. Yapılan yorumlar yeni okul kayıt dönemlerinde sizlere yol gösterici olabilir.

 

Yeşeren Okulları ücretlendirmeleri için inceleyebilirsiniz. Ayrıca okul hakkında daha çok bilgi için edinmek resmi web sitesine bakabilirsiniz.

Veli Yorumları

Okulunuzun eğitiminden ve öğrenci öğretmen arasındaki ilişkilerinizden memnunuz hepinizin emeğine sağlık  teşekkür ediyor kolay gelsin diliyorum.

7.SINIF VELİSİ FATOŞ K.

 

Çocuklar hepimizin geleceğidir. Güzel bir gelecek de iyi bir eğitim ile olur. Biz de çocuğumuzun, iyi eğitim alması, kendine güvenli, mutlu, başarılı, bilgiyle, bilimle donatılması, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı yetişmesi ve güvenli bir ortamda okumasını istediğimiz için Yeşeren Kolejini tercih ettik. Tüm öğretmenlerimize teşekkürler.

8.SINIF VELİSİ ANIL G.

 

Yeşeren Koleji’ni bilinçli bir şekilde tercih ettik. Verilen eğitimde çocuğumuza çok şeyler kazandırdığını yaşayarak gördük. Söyledikleri her şeyi gerçekleştirdiler. Çoğu okul, akademik başarı için maalesef çocukları robotlaştırırken Yeşeren Okulları’nın özgüvenli, sosyal, kendini ifade edebilen bireyler yetiştirdiğini veli olarak bizler çok net görebiliyoruz. Atatürk’ün mirasçıları olarak bayrağı devredebileceğimiz bireyler yetiştirdiği için Yeşeren ailesine teşekkür ederiz.

6.VE 10. SINIF VELİSİ FİSUN Y.

 

“oğlumun eğitim aldığı Yeşeren okulu kurucularının başarısını göz önüne alarak hiç düşünmeden kayıt yaptırdığım bir eğitim Kurumudur. Oğlumun okulundaki eğitim sistemi ve eğitimciler başarısını kanıtlamıştır. Güvenerek gönderdiğim eğitim yemek güvenlik benim huzurlu olmamı sağlar. Bu nedenle Okulumuzla eğitimcileri ile gurur duyduğum okulumuz çocuklarımızın geleceği açısından olumlu bir başlangıçtır. Dostlarım “neden Butik bir okul diye sorduğunda” hiç düşünmeden kendilerini huzurlu ve herkesin bir birbirini tanıdığı ortamda huzurlu hissetmeleridir. Derim. Teog sınavı önemli tabii. Ben lise eğitimini de bu okulda sürdürmesini gönülden istiyorum.

8.SINIF VELİSİ HÜLYA T.

 

Biz Yeşeren Eğitim Kurumuna 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında başladık. Başlangıçtan itibaren karşımızda her türlü paylaşımı yapabileceğimiz insanları bulduk ve her seferinde çözüm yollarıyla bize geri döndüler. Bu çok büyük bir artınız. Ama bence en önemlisi çocuklarımızı sahiplenmeniz. Törenlerde Müdür Beyin “Benim çocuklarım” diye başladığı cümleleri asla unutamam. Bu benim önem verdiğim değerlerden biridir. Başarılarınızın devamını diliyorum. Yolunuz açık olsun.

8.SINIF VELİSİ SULTAN V.

Benim oğullarım okulun ilk öğrencilerinden İlk başladıklarında okulun öğrencisi azdı fakat benim çocuklarım okullarını ve öğretmen lerini çok sevdi çocukların  güvenli ve tam bir aile ortamında hissettiklerini bir okul Doğuş hanımın yeri de çok ayrı oğlum sizi ikinci annesi görüyor her zaman en ufak sıkıntısından sizin yaninizda hepinize teşekkür ederim.

6.VE 10. SINIF VELİSİ AYSEL A.

Yeseren ortaokulunda olmak bir ayrıcalık…..Yeni bir oluşumun içinde olmak aslına bakarsanız eğitimde büyük risk…Ama Fen  Bilgisi zümre başkanı ayrıca Fen  Bilgisi öğretmeni Ali Ihsan Öz le ve SosyalBilgiler zümre başkanı ve ayrıca öğretmeni Yusuf Saricamla hic risk almadan güvenle baskadik.Daha sonrasında bir çok güven duyduğumuz eğitim ,öğretimimize katkı sağlayacak daha nice öğretmenimizle tanıştık.Egitimimize katki saglayan tüm ogretmenlerimize teşekkür.Birde rehber öğretmenimiz Doğuş Sevinc’e de  çok teşekkür.Sevgilerimle Hatice Burguc.

8.SINIF VELİSİ HATİCE B.

Merhabalar,
Yeşeren Okulları ile 2 yıl önce tanıştık. Öğretmenlerimizin yakın ilgi ve alakası ile Kaan’ın uyum sağlaması hiç de zor olmadı. Disiplinli ve düzenli tempoya kısa zamanda ayak uydurduk.
Okulumuz eğitim ve öğretim yanında aktivite ve etkinlikleri ile de kendisinden söz ettirmeyi başardı. Genç ve dinamik geniş kadrosu yanında özellikle koçluk sistemi ile öğrenci ile birebir ilişkileri sebebiyle hızla artan bir ivme oluştu. Teog korkusunu yenmede ve özgüven oluşumunda rehberlik hizmetinin de önemini belirtmek isterim. Yeşeren Okullarına bizim zorlu yolculuğumuzda yanımızda oldukları aynı heyecanı bizlerle yaşadıkları için teşekkür ederiz.

8.SINIF VELİSİ BÜLENT Ç.

 

Yeşeren Eğitim Kurumları, öğrenci-veli-öğretmen-idareci bağını doğru kurgulamış ve uygulamakta olan bir okul. Oğlumuzu kayıt ettirdiğimiz günden itibaren anne-baba olarak duyduğumuz güven ve hissettiğimiz sıcaklık oğlumuzun da mutlu ve başarılı bir öğrencilik geçirmesine neden oldu. Oğlumuzun okula mutlu gidip mutlu dönmesi ve hedefleri olan bir öğrenci haline gelmesi öğretmen ve idarecilerin olumlu katkısının en önemli göstergesidir. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Oya-Genca Ş.  10-D Velisi

 

 1. Sınıfın ikinci yarısında tanıştık biz Yeşeren okulumuzla. İkinci dönem çocuk sevdiği arkadaşlarından ayrıldı nasıl uyum sağlayacak derken bir hafta on gün geçmeden çoktan kaynaşmıştı oğlum okulu ve arkadaşlarıyla. Üstelik sadece sınıfı yaşıtlarıyla değil kendinden büyük ve küçük öğrencilerle tanışmış abileri ablaları küçük kardeşleri olmuştu. Bu benim en çok hoşuma giden şey olmuştu. Yeşeren okulumuzun en güzel özelliği tüm öğretmenlerimizin öğrencilerle ve velilerle sıkı ilişkiler içersinde olması bence. Oğlum bütün öğretmenleri ile çok rahat sevgi ve saygı içinde bir ilişki kurabildi. Bu da onun derslere ilgisi ve sevgisini arttırdı. Sınıf öğretmenimiz ile sürekli irtibat halinde olmamız, çocuğun dersinde veya genel durumunda en ufak bir değişimde dahi gerek sınıf öğretmenimizin gerek diğer öğretmenlerinin hemen beni aramaları, kaygılarını ya da sevinçlerini benimle paylaşmaları çok güzel bence. Bu yaklaşım öğrenci öğretmen veli okul idaresi hepimizi sürekli motive ediyor kanımca. Ayrıca bu okula gelmenin oğlumun ve bizim ufkumuzu genişlettiğini düşünüyorum. Üniversite hedefimizi daha yükseğe taşıttı. Oğlumun daha kendinden emin bir şekilde hedef koymasına ve en güzeli koyduğu hedefleri için neler yapması gerektiğini öğrenmesine büyük yardımları oldu. Önümüzdeki zorlu üniversite sürecini burada geçirecek olmamız bize güven veriyor bu yüzden.Son olarak okul sadece kitaplardaki bilginin öğrenildiği yer değildir elbette. Okulumuzdaki sosyal- kültürel-bilimsel etkinlikler ve samimi insan ilişkilerinin ile oğlumun her açıdan gelişmesine bir birey olarak kendini öğrenmesine güzel katkılar yaptığını da düşünüyorum. Bu nedenlerle Özel Yeşeren Anadolu Lisesi ile yolumuz kesiştiği için biz mutluyuz.

Asuman-Turgay G. 11-BVelisi

Özel Yeşeren Anadolu Lisesini seçtik çünkü;

 • 12 Kişilik sınıflarda ,akıllı tahta gibi teknik donanımla verimli ders işleniyor.
 • Derslerde konular ayrıntılı bir şekilde işleniyor ve bol bol test çözülerek pekiştiriliyor.
 • Oluşturulan iletişim defteri çok güzel.Çocuklarımızın yaptığı çalışmaları bizlerde takip ediyoruz.Öğrenciler kendi eksikliklerini takip ederek fark edebiliyorlar.
 • Öğretmen kadrosu genç, azimli, kararlı,bireylerden oluşması çok güzel. Gençlerle uğraşmak onları motive edebilmek gerçekten çok özveri istiyor.Tüm öğretmenlerimizin çabasını takdir ediyorum.
 • Öğrenci öğretmen ilişkisi sıcak ,samimi,arkadaş gibi olması öğrencinin kendini rahat hissetmesine kararlarının arkasında duran öğrenciler olmalarını sağlıyor.
 • Sınıf öğretmenleri veli ile görüşerek çocukla daha yakından ilgilenebiliyor. Özellikle Sınıf öğretmenimizin oğlum üzerinde emeği çok büyük.
 • Okulun rehberlik servisinde verilen hizmetler sayesinde öğrencilerin sınav kaygısı,zamanı iyi kullanma,vizyonlarını geliştirip güzel hedefler koymaları sağlanıyor.

Derya G.  9-D/12-E velisi

Oğlum henüz 13 yaşında iken nereden nasıl bir eğitim alacağına bir türlü karar verememiştim.Ne mutlu ki özellikle hislerimin etkisi ile Özel Yeşeren Okullarını Seçmişim.İki yıl boyunca gözlemlerim ne kadar doğru  bir karar verdiğimi gösterdi.Okulumuzda verilen öğretimin dışında eğitiminde ne kadar önemli olduğunu görüyorum.Uyguladığınız eğitim öğretim programını sürdürürken ,öğrencilerimize gösterdiğiniz hoş görüyü aynı zamanda ciddi bir disiplin dahilinde yürütmeniz gerçekten takdire değer bir gözlemim.Ayrıca öğrencinizde ilgili bir sorunu yerine göre bir akşam velileri evden arayacak kadar ilgili sınıf öğretmenliği çalışmanız çok sevindirici. Sosyal etkinliklere öğrencilerin yanında velilerinde katılımını sağlamak hem bizim hem de çocuklarımız bakımından son derece önemlidir. Bunu oğlumun başarı ve psikolojik davranışlarındaki olumlu değişimlerden anlayabilmekteyim. Bu duygularla Yeşeren ailesinin her üyesi olarak başarılarınızın devamı ve daha da güçlenmesi dileklerimle saygılar sunuyorum. Gönülden teşekkür ediyorum.

Vildan Ş. 9-E velisi

 

Özel Yeşeren Anadolu Lisesini seçtim Çünkü; Temiz,düzenli,personeli öğretmeni,nezaketli,saygılıdır.Ayrıca öğretmenler çok idealist olup,öğrenciyle iyi iletişimi sürdürmektedir.Öğretmenler öğrencinin başarılı olması için özveride bulunurlar.Öğrencilerin gelecekte güçlü bir kişiliğe sahip olması için gereken bilgiyi verirler.

Güllü F. 9-C velisi

Yeşeren koleji eğitim sistemiyle fark yaratıyor. Sosyal faaliyetleri hafta sonu ek dersleri etütleri ile öğrencilere okulu ve dersleri sevdirdiği gibi öğrencilere başarıya teşvik ediyor.Öğretmenlerin öğrenciye yaklaşımı hem arkadaşça hem de yol gösterici ve örnek oluşu şekilde bu güzel kurumu İzmir’e kazandırdıkları ve yaşattıkları için kuruculara ve Öğretmenlere sonsuz teşekkürler.

                                                                                   Hatice K. 11-A Velisi

Kızım İlayda’yı geçen yıl (9.sınıfta) onunda kendi isteğiyle okulun yeni olmasına rağmen dershaneciliğine güvenerek bir çok okul araştırdıktan sonra Tilda Yeşeren Kolejinde karar kıldık. Gerek okul yönetimi gerek öğretmenleri olsun her biri “Her çocuk özeldir ” anlayışıyla. İlk başta öğrencilerine güvendiler. Her problemde de bir aile olduğumuzu unutturmadılar. Bu güven beraberinde başarıyı yakalamak zor olmamıştı. Birebirleri ve rehber öğretmenlerinin desteğiyle üniversite sınavında da İlaydamın istediği başarıya sahip olacağına inanıyorum. Sizlere teşekkür ederiz.

     Nuray&Mustafa M. 10 -A velisi

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Okulum gelecekteki hedef aldığım mesleğim için bana öncü olup yardımcı oluyor. Derslerim ve arkadaşlarımla da okul daha eğlenceli hale geliyor.

Serra Y. 9/D

 Yeşeren Anadolu lisesinin eğitimi ve arkadaş ilişkileri çok iyi  olan bir yerdir. Ayrıca öğretmenlerin öğrencilerle çok iyi bir iletişimi vardır.

Doğa K. 9-D

Sıcak bir ortamı var. Yemekleri kaliteli ve halı sahası var.

Can Şen 10-D

Öğretmenleri samimi, öğrenciler sorunsuz, kavgasız,  gürültüsüz, iyi bir iletişimle götürüyor. Eğitim kaliteli ve sıkı disiplinli, herkes birbirine saygılı .

Esra Ö 10-D

Yeşeren Anadolu lisesinin ortamı çok güzel ,yemekleri güzel hocaları çok iyi

Arda Temiz 9-A

Yemekleri güzel, hocalarımız süper, dersler eğlenceli, verimli, komik geçiyor.

Çağın K. 9-A

Sınıf mevcutları 12 kişi ,öğretmenler çok ilgili, güzel bir binası var ve samimi bir ortam  .

Pelin Ecem G. 10-B

Aktiviteleri çok iyi, öğretmenleri çok genç ve arkadaş gibiyiz. Küçük bir okul olduğumuz için bütün öğrenciler birbiri ile iyi anlaşıyor

 Melike Yaren Y. 10-B

Yeşeren Koleji  benim beraber büyüdüğüm bir markadır.

Nisa Nur G. 12-A

Öğretmenleri çok ilgili, sınıfları kontenjanının az olması çok daha iyi öğrenmemizi olanak sağlıyor. Her sınıfın sınıf rehber öğretmeni olması, planlamalar, hem de psikolojik destek anlamında bize şefkatli bir ortam sağlanıyor.

İlayda  M. 10-A

Okulum bana düzenli ve verimli ders çalışmayı öğretti.

Doğukan E. 10-A

Evime yakın,güzel küçük bir okul ve sınıf kontenjanlarının az olması sayesinde dersler verimli işleniyor .

Burak D. 10-A

Özel Yeşeren okulları bana planlı bir şekilde çalışma alışkanlığı kazandırdı. Yapamam dediğim dersleri kendime inanırsam üstesinden gelebileceğimi gösterdi bana. Bu süreçte bana destek olan değerli öğretmenler tanıdım. Okulun her köşesinde unutamayacağım anılar biriktirdim.

Yağmur B. 11-B

Bana savaş zamanı gibi seferberlik uyguluyor,buda beni YGS ve LYS yarışına en güzel şekilde hazırlıyor.

Ege A. 11-A

Hayallerimin peşinden beraber koşuyoruz

Berkay K. 11 -A

Hayatım boyunca sevmediğim matematik dersini bana sevdiren hocalarım var.

Berk Can T. 11-C

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir