İzmirdeki Ortaokul Seçenekleri

Sponsorlu Bağlantılar

Maddi anlamda yeterli iseniz eğer, çocuklarınızın anaokulu eğitiminden üniversite eğitimine kadarda sizler de özel okullarda eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Devlet okullarındaki eğitim kadrosu kalitesine bakıldığında seviye olarak gerçekten çok düşük bir kadro karşımıza çıkıyor ve bu da atama sisteminin zayıflığından kaynaklanıyor. Çünkü öğretmenler kendi branşlarına yönelik sınavlara tabi tutulmuyorlar. Devlet okulundaki öğretmenlerin genel mantığı, devlete sırtını dayayıp bir ömür maaşını almak ve yoluna devam etmek diyebiliriz, elbette bunun aksini düşünen kaliteli eğitimciler de var. Ancak yaşı geçmesine rağmen eğitim hayatına devam eden ve yeni nesile ayak uyduramayan öğretmenlerin hali hazırda eğitimci olarak kurumlarda yer alması, emin olun öğrencilere herhangi bir katkı sağlamıyor. Nesil, hızlı bir şekilde kendini geliştiriyor ve buna ayak uyduramayan öğretmen de her geçen gün biraz daha geri planda kalıyor ve kendini yenilemek yerine öğrencilerin gerisinde kalıyor. Ayrıca yaş durumları da ortada.

İlkokul sonrası eğitim, yani ortaokul, çocuklarınızın eğitim hayatında mihenk taşı denilebilecek bir süreçtir çünkü asıl eğitimin başladığı dönemdir ve bu dönemde de devlet okullarındaki yaşlı eğitimci kadrosundan eğitim almak onlara katkı sağlamayacaktır.

Özel okulları düşünebilirsiniz ve bu aşamada TED İzmir Koleji tercihleriniz arasında yer alabilir. Okulun sosyal yönü ve güçlü fiziki sayesinde eğitim daha eğlenceli ve kalıcı bir şekle dönüşüyor. Bu da öğrenciyi okula daha fazla bağlıyor demek doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir