Kolej Eğitimi Almış Öğrencinin Farkları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Son dönemde devlet okulları ile özel okullar arasında büyük bir kıyas söz konusu ve özel okulların fiyat konusunda çok uygun rakamlar sunması ile birlikte artık ebeveynler de çocuklarını bu okullarda okutmayı tercih etmiş durumda. Özel okullarda eğitim almış bir öğrencinin ne gibi artıları olur, dilerseniz bu konuda birlikte değerlendirme yapalım ve bilgiler sunmaya çalışalım. Özel okulların sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi dil eğitimidir ve hepinizin bildiği gibi devlet okullarında bu eğitim ortaokul seviyesinde sunuluyor ve lise döneminde bile basit bir dil eğitimi karşımıza çıkıyor ancak özel okullarda, ders programı bünyesinde ilkokuldan itibaren çocuklarınıza empoze ediliyor.

Devlet okullarında ise sadece ilgili ve öğrenciyle alakadar olan öğretmenler yabancı dil derslerinde çocukların gelişimi için bir şeyler çabalıyorlar. Çünkü devlet okullarında bu sistemi denetleyen birileri olmadığı için burada her şey öğretmenin vicdanına kalmış durumda.

Özel okulların bir diğer artısı da çocuklarınızı sosyal konularda da seviye atlatıyor olmasıdır ve kişisel gelişimine de en iyi şekilde katkı sağlamaktadır. Sosyal etkinlikler ve aktiviteler ile birlikte çocuklarınız toplumda çok daha aktif bir şekilde rol alabiliyor ve utangaç tavrından her geçen gün biraz daha uzaklaşıyor. Diğer çocuklar ile iletişim kurmak ve anlaşabilmek adına sosyal etkinlikler büyük önem arz ediyor ve özel okullar da bunun fazlasıyla bilincinde. Eğitim kalitesi zaten en büyük artılardan bir tanesidir ve birebir eğitim projeleri ile de yine özel okulların daha aktif olduğunu ve eğitim çalışmaları kapsamında da bir adım önde olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz ve artık birçok ebeveyn de bunun farkında görünüyor.

Şunu da eklemek lazım eski zamanlarda devlet okullarımızda da çok kaliteli eğitim veriliyordu. 1980 lerin kıs lisesini buna örnek gösterebiliriz. Ama nerde o eğitim yöneticileri…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir